Pokazywanie postów oznaczonych etykietą banany. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą banany. Pokaż wszystkie posty

12.06.2014

Sorbet truskawki, mięta, banan


Witajcie :)
Dzisiaj coś dla ochłody, czyli lody a w zasadzie sorbet.
Jest bardzo prosty, prościej już nie można a w taką pogodę sorbety są najlepsze.
Lekkie i małokaloryczne. Po prostu grzech nie jeść ;)


Porcja w zasadzie zależy od tego, ile chcemy zrobić.
Ja zrobiłam z następujących składników, które nie muszą być oczywiście ściśle dobierane.

2 duże garści truskawek
2 duże banany
1 garść świeżej mięty
coś do posłodzenia (opcjonalnie)


Wszystko umieściłam w kielichu do koktajli (ewentualnie blendera).
Z mięty bierzemy tylko listki, bez łodyżek. Zmiksowałam, zamroziłam.
Przez najbliższe 3 godziny wyjmowałam z zamrażalnika i miksowałam ponownie co jakieś 30 minut. Gotowe :)


Sorbet trzeba wyjąć chwilę przed jedzeniem, żeby trochę odtajał.
Na zdjęciach nie jest w postaci kulek, ponieważ łyżka do lodów chwilowo uległa awarii.
To już kolejne połączenie truskawek i mięty. Jest po prostu cudowne ! 
Nie znoszę pić mięty zaparzonej pod postacią ziółek ale świeża to zupełnie inna bajka.


Truskawki miałam bardzo słodkie, do tego banan. Nie musiałam niczym dosładzać.
Jeśli jednak po zmiksowaniu jest taka potrzeba, słodzić wedle własnego smaku.
Polecam, mega orzeźwiające !


Milion smaków truskawek  Lody, lody dla ochłody

30.03.2014

Placki z mąki z ciecierzycy i banana


Zapraszam na rozpustne śniadanie.
Od dawna miałam mąkę z ciecierzycy ale jakoś nie miałam natchnienia, by z niej skorzystać.
Jeśli jeszcze poniewiera Wam się gdzieś zagubiony banan, do którego zjedzenia już nikt się nie rwie, 
to jego czas właśnie nadszedł...

Na porcję dla 1 osoby potrzebujemy:

50 g mąki z ciecierzycy
1 mocno dojrzały banan
1 łyżeczka dobrej jakości kakao
1 jajko
1 łyżeczka oleju rzepakowego
szczypta proszku do pieczenia (1/3 łyżeczki)

Do podania przykładowo:
2 łyżki wiejskiego serka
1 kostka startej czekolady


 Banana rozgniotłam widelcem, zmiksowałam z jajkiem.
Dodałam resztę składników, krótko jeszcze miksując.
Smażyłam na rozgrzanej patelni bez tłuszczu, z obu stron.


Smażą się dość szybko i bez problemu można je obracać.


Dodatki oczywiście wedle fantazji ale polecam coś mokrego (jogurt, syrop daktylowy itp), 
ponieważ placki są dość suche ale bardzo smaczne i pożywne, ja najadłam się czterema do syta.
Całość z dodatkami zawiera około 380 kcal, to niewiele jak na śniadanie.
Miłego dnia :)
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...