Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ziemniaki. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą ziemniaki. Pokaż wszystkie posty

28.02.2014

Ruskie pierogi bez pierogów


Wiem, ominęłam tłusty czwartek ale nie miałam weny na wypiek szczególny,
więc postanowiłam, że nic na siłę. 
Uwielbiam ruskie pierogi i zastanawiałam się jak je odchudzić, więc postanowiłam zrobić je bez pierogów :-) Upiekłam kotlety z nadzienia.

Na około 10 sztuk sporych kotletów potrzebujemy:

4-5 sporych ziemniaków (ulubionych, u mnie czerwone)
pokaźną cebulę - sztuk 1
250 g twarogu półtłustego (lub więcej jak ktoś woli)
1 jajo (szczęście kury do wyboru)
sezam (opcjonalnie)
pieprz, sól


Ugotowałam ziemniaki w mundurkach (dnia poprzedniego można) około 25 min.
Podsmażyłam cebulę pokrojoną w kostkę na kropli oliwy.
Ziemniaki (oczywiście obrane) i serek przecisnęłam przez praskę (można zmielić w maszynce).
Dodałam jajko, przestudzoną cebulkę i przyprawy do smaku.
Uformowałam kotlety (zdolności manualne średnio...),
obtoczyłam w sezamie i ułożyłam na papierze do pieczenia.
Czas pieczenia około 30 min, w tym ostatnie kilka z termoobiegiem.
Po upieczeniu należy dać im chwilę wytchnienia (około 5 min.) i wcinać.
Jadłam akurat z kiszoną kapustą ale wybór surówki to oczywiście rzecz gustu.

Przepraszam za jakość zdjęć ale chwilowo aparat się popsuł, więc zdjęcia z komórki :-/


Miłego weekendu Wszystkim życzę :-)

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...